📞 +372 5348 8836

Led ribad

Led ribade kasutamine on muutunud üha populaarsemaks. Nende kasutusvaldkond on lai ning võimalusi mitmeid. Kõige enam valitakse led ribad kööki töötasapinda valgustama. Ennekõike tuleks lähtuda riba valimisel võimsusest ning valgustoonist. Meie tootevalikust on klientide lemmikuks kujunenud 12w led riba, mis annab 70 luumenit vati(w) kohta. Antud led ribal on 120 led dioodi meetri peale, mis tagab ühtlase valgusriba. Veel on populaarsed 14,4w ribad, millel 60 ledi dioodi meetri peale ning 9,6w 120ledi dioodiga meetril. Valgustooni valimisel peaks järgima enda eelistust ning mööbli tooni. Valge, halli, musta tooni puhul on soovitatav valida naturaalse tooniga (4000-4500K). Beeži, pruuni mööbli puhul soojemat tooni (2700-3000K). Tumedama mööbli taustal muutub soe toon kollaka alatooniga ning seega ei pruugi soe valgustoon anda soovitud tulemust.

Led riba 4

Kindlasti peaks ka siinkohal pöörama tähelepanu led riba jahutusele. Selleks on olemas alumiiniumprofiilid. Profiile on võimalik süvistada mööbliplaadi sisse või paigaldada pinnapeale. Pinnapealseks paigalguseks on olemas eraldi ka nurgaprofiilid. Vastavalt mööbli toonile saab valida ka sobiva tooni profiilile-valge, must või hõbeda tooni. Kõige kindlamaks paigaldamiseks kasutatakse profiili kinnitamist kruvidega, kes ei soovi mööbli sisse auke puurida, võib profiili ka liimida. Profiili kate hajutab valguse ning led riba ei pimesta silmi ega häiri. Jääb ilus, minimalistlik valgustus.

Veel kasutatakse ledi ribasid trepivalgustusena, vannitubades, autodes, veesõidukites, laevalgustina, reklaamtahvlites, dekoratiivsetel eesmärkidel jne. Ledi ribasid on võimalik ka dimmerdada või ühendada erinevate lülititega. Riba saab valida nii sisetingimustesse, kui ka niisketesse ruumidesseIP54 ledi riba katab silikooni kiht, kaitstes riba nii tolmu, kui ka niiskuse ja veepritsmete eest.

Toiteplokid led ribale.

Led ribad 12V vajavad toiteplokki. Toiteploki valimisel tuleb arvestada led riba võimsusega ning paigalduskohaga. Toiteploki pikaajalise töö tagamiseks peaks selle võimsus ületama led riba võimsust 20-30%. Valida ruumile vastava niiskusastmega toiteplokk. Led riba 220V on mugav lahendus, kui on piiratud võimalused toiteploki peitmisel. 220V ribal puudub taga teibiriba, kinnitamisel saab kasutada spetsiaalseid klambreid. Ühendamisel kasutatakse ribale ette nähtud juhtmeühenduskomplekti. 220V riba saab lõigata vaid täis meetri pealt. Uued flex neon valgusribad töötavad samuti 220V pealt. Painduvat erksavärvilist riba kasutatakse palju reklaami jaoks ning taustvalgusena.

Toiteplokk led ribale

Led ribad interjööri.

Led riba komplekt sobib hästi ka õdusa taustvalguse loomiseks või interjööri täiendama. RGB led ribad – värvi muutvad ribad, mille puhul saate vastavalt meeleolule või taustale valida erinevate värvitoonide vahel. Värvide vahetamiseks, kiiruse muutmiseks  ja ereduse reguleerimiseks on tarvis pulti ning vastuvõtjat. Ka siinkohal on kliendil võimalik valida just enda jaoks sobiv lahendus, kas nuppudega või puutetundlik pult. Led ribad puldiga annavad hea võimaluse diivanilt tõusmata vahetada värvitoone

Led riba paigaldus on lihtne ning kiire. Enamik ledi ribasid on lõigatavad iga kolme led dioodi järel ning vastav lõikekoha märge ka ribal olemas. Kui riba on tarvis jätkata saab juhtmed liita nii jootmise teel, kui ka kasutades kiirliiteid. Kiirliiteid on jätke, juhtmega jätke ning ühendusjuhtmeid ka toiteplokiga ühendamiseks. Nurgaliidete moodustamiseks on 90 kraadised jätkud. Ribadel on tagaküljel kahepoolne teip, mis tagab mugava võimaluse liimida led riba otse pinnale või alumiiniumprofiili sisse.

Led ribad autole on hea võimalus veo-ja sõiduauto kabiini valgustamiseks. Samuti mugav lahendus akutoitel valgustus kasutamiseks töö-ja matkabussides.

Led ribad kööki
Scroll to Top