📞 +372 5348 8836

Led lisatarvikud

Ledide kinnitamiseks, ühendamiseks ning maksimaalse funktsionaalsuse saavutamiseks on tarvis erinevaid lisatarvikuid. Kodudes on väga levinud valgusallikate süvistamine. Kohtvalgustite süvistamiseks kasutatakse rõngaid. Nendega kasutamiseks sobivad GU10 ning MR16 sokliga pirnid. Vooluühenduseks on tarvis pirnipesasid. Rõngaid on saadaval erinevates värvitoonides, ümmargusi ning kandilisi. Vajadusel saab kasutada suunatavaid rõngaid, mis aitavad led pirni valgust veelgi paremini jaotada. Selline lahendus vajab umbes 10cm süvistamise ruumi. Kuigi led pirnid ei kuumene nagu halogeenid ei tasu neid siiski panna päris villa sisse.

Alumiiniumprofiil on väga oluline lisatarvik led ribade paigaldamisel. Profiil tagab led riba jahutuse ja seega ka maksimaalse tööea. Riba on mugavam kinnitada ja tulemus jääb ilusam. Profiili kate hajutab led riba valgust. Profiili on võimalik paigaldada pinnapeale, süvistada, paigaldada nurga alla. Vajadusel lõigata sobivasse mõõtu.

RGB led riba kontroller RF - Lux06125

Led riba rulli alguses ja lõpus on juhtmed, kui soovite lõigata sobiva pikkusega riba, on kõige kindlam juhtmed joota. Ribal on lõikamiskohad peale märgitud, üldiselt on see kolme dioodi tagant. Kui jootmise võimalust ei ole, saab kasutada ka kiirliiteid. On erinevaid ühendusi nii ribade omavaheliseks, kui ka toiteplokiga ühendamiseks. Kiirliidetega saab moodustada 90° nurki.  Ribade juhtimiseks on erinevaid kontrollereid ja pulte. On lihtsamad IR sensoriga vastuvõtjaid, mille puhul on tarvis pult suunata kontrolleri poole.  Kõrgsagedus (HF) kontrollereid saab juhtida ka läbi õhemate seinte ja klaaside.

Toiteplokid on vajalikud energia muundamiseks, majapidamisvool on vahelduvpinge 230V, kuid paljud valgustid töötavad alalisvooluga 12V. Toiteplokki valides peaks arvestama valgustite võimsusega ning jätma varu, et valgustid ja toiteplokk ei kuumeneks. Toiteplokile peaks alati jääma jahutusruum ja ligipääs. Erinevalt võrkkestas toiteplokkidest, taluvad plastikkorpuses toiteplokid tolmu. Niisketesse ruumidesse on olemas vastava niiskusklassiga (IP) draiverid.

Liikumis- ja hämaraandurid.

Väga mugav on ühendada valgusti liikumis-või hämaraanduriga. Hämaraanduritega valgustid põlevad kogu pimeda aja vältel, üldiselt on võimalik andureid seadistada, millal soovite, et valgusti süttiks ning kustuks. Liikumisandur aitab säästa energiakuludelt. Põlema ununevad või tühja ruumi valgustavad valgustid ei ole enam probleem. Andurid töötavad  infrapuna lainetel või kõrgsagedusel. Aktiivne andur võrdleb mikrolainete väljakiiratud sagedust  mikrolainetega, mis objektilt peegelduvad. Kui objekt andurile läheneb, siis suureneb ka signaali sagedus.

rgb led riba

Rohkem on kasutusel passiivseid andureid, mis ise ei kiirga, kuid reageerivad infrapunakiirgusele. See tähendab, et vajavad tuvastamiseks sooja keha – inimene, loom, sõiduk. Sellise anduri puhul langeb püroelemendile nt inimese soojuskiirgus ja kristalli temperatuur tõuseb. Andureid on võimalik seadistada. Valida lülituse kestvust, üldiselt on see mõnekümnest sekundist kuni mõne minutini (time). Anduri tundlikkust, et see ei reageeri näiteks koduloomade peale (sens). Tausta hämarust (lux), kui hämaras andur reageerib.

Scroll to Top